Karlovarský kraj zná své postupující na finále v přeboru škol

Krajský přebor škol v Karlovarském kraji

5.2.2020 v Ostrově, v prostorách DK Ostrov, proběhl Krajský přebor škol. Turnaje se zúčastnilo 19 týmů z celého Karlovarského kraje. Role rozhodčího se ujal Ladislav Hajšman.  Turnaj byl rozdělen do tří kategorií: Střední školy, II.stupeň a víceletá gymnázia, I.stupeň.

Do kategorie střední školy se letos zapojilo Gymnázium Sokolov, ISŠTE Sokolov a SPŠ Ostrov. Napínavý boj od začátku až do konce, vzhledem k malému počtu přihlášených se hrálo na dvě kola každý s každým. O vítězi musela nakonec rozhodnout partie na 1. šachovnici.  Vítězství a právo postupu na republikové finále patří do Sokolova, na ISŠTE ve složení Jakub Kačírek, Adrian Kotlár, Dominik Dočkal a Filip Novotný.

Druhé místo vybojovalo Gymnázium Sokolov ve složení Stanislav Srba, Lenka Gárská, Monika Kurčíková a Tomáš Hlaváček.

Třetí příčku obsadila SPŠ Ostrov ve složení Pavel Gárský, Jakub Randuška, Magomed Amirchanov, Dang Huy Phong.

Nejpočetněji zastoupenou kategorií byl II.stupeň a víceletá gymnázia. 9 týmů si to rozdalo v 7 kolech. Od začátku favorizované Gymnázium Ostrov nedalo nikomu šanci a právem si tým ve složení Jakub Kůsa, Jaromír Kodet, Jindřich Tegda a Vojtěch Tegda vybojoval 1. místo a právo postupu na republikové finále. Druhým postupujícím je Gymnázium Sokolov ve složení Jiří Ulč, Michal Pech, Jan Kurčík a Jiří Hroch. Na třetím místě se umístila ZŠ Toužim ve složení Adam Boček, Vojtěch Peroutka, Šimon Semerád a Jakub Soukup. Je třeba vyzdvihnout tým ze ZŠ Truhlářská, který měl jediného zástupce z II. Stupně, Adama Rozlivka. Ostatní členové týmu Nikola Kůsová, Denisa Rozlivková a Jan Sedrovič patří ještě na I.stupeň. I přesto statečně bojovali a vybojovali pro svoji školu 7. místo.

Foto č.1 – Nové Sedlo x Gymnázium Ostrov

Nejmladší kategorie byla plná benjamínků chtivých hrát šachy. Týmů dorazilo sedm a vítězství patří nejzkušenějším, týmu ze ZŠ Poštovní z K. Varů. I ta si vybojovala postup na republikové finále v sestavě Jan Dvořák, Jakub Očenášek, Jan Váňa a Thomas Mensator. Na druhém postupovém místě skončila ZŠ Nové Sedlo ve složení Denis Rubáš, Pavel Hnátek, Jaroslav Nečina a Štěpán Klocker.

Postupujícím patří velká gratulace a všem zúčastněným velké poděkování za přístup k turnaji.