Karlovarský kraj zná své postupující

Ve středu 27. března  proběhlo v prostorném sále restaurace Meteor v Novém Sedle krajské kolo přeboru čtyřčlenných školních týmů Karlovarského kraje. Do bojů o postup na červnový republikový šampionát zasáhlo celkem 19 týmů.

V kategorii 1. stupně se na startu sešlo osm týmů. Nejlépe si s nástrahami turnaje poradil výběr ZŠ Karlovy Vary, Poštovní (hrající ve složení  Jirka Hroch, Honza Dvořák, Honza Váňa a Thomas Mensator). Tým posbíral celkem 24 bodů a o 3,5 bodu tak předčil výběr ze ZŠ Karlovy Vary Krušnohorská (Kurt Unger, Robin Siegl, Vojta Salí a Karča Ungerová). Oba týmy postupují na MČR. Třetí skončil výběr ZŠ Nové Sedlo (Štěpán Klöcker, Pavel Hnátek, Denis Rubáš, Jára Nečina a náhradník Franta Nečina).

Turnaj 2. stupně pojal celkem 10 celků a velmi těsně (o pouhý půlbod) v něm zvítězil tým složený z žáků Gymnázia Karlovy Vary (Jan Očenášek, Dan Moura, Péťa Špička a Filip Meduna). Druzí skončili žáci Gymnázia Chodov (Jirka Ulč, Lenka Gárská, Honza Kurčík a Tomáš Orava). I v této kategorii postupují obě družstva, a tak chodovští nemusí příliš smutnit. Třetí skončil výběr žáků z Gymnázia Ostrov (Jakub Kůsa, Jindra Tegda, Ondřej Kuchař, Filip Andrlík).

V kategorii středních škol se do turnaje přihlásilo pouze družstvo studentů Gymnázia Chodov. Ti se tak stali krajskými přeborníky bez boje.

Děkujeme klubu ŠK Nové Sedlo 1947 za uspořádání krajského přeboru. Všem zúčastnivším se dětem děkujeme za účast a propagaci královské hry. Úspěšným týmům gratulujeme k postupu a při účasti na MČR ve Zlíně jim budeme držet palce.

Výsledky: 1. stupeň,  2. stupeň

Miloš Hüttner