Online šachové testy pro děti

Už několik měsíců jsou na webu http://sachy-dolmen.cz/testy k dispozici Online šachové testy, které jsou vhodné jako doplnění šachového studia především pro děti. Obsahují procvičení řady šachových témat, nejpodrobněji zatím v základních koncovkách, v jednoduché taktice a v názvech zahájení. Hotových testů je už skoro 150 a několik stovek dalších, včetně těch pro silnější hráče, je v přípravě.

Přes léto šachové testy dostaly novou grafiku a řadu vylepšení. Například v koncovkách je velice užitečná možnost zadávat řešení jako tah (zahraný na šachovnici) a výsledek (výběr ze tří možností).

Řešení koncovek v šachových testech – zadávání úvodního tahu a správného výsledku

Velice podrobně se testy věnují názvům šachových zahájení. Od testu těch nejzákladnějších otevřených zahájení, přes méně častá otevřená zahájení, polootevřená zahájení až k indickým hrám. Své využití tak tyto testy najdou jak při tréninku mírně pokročilých, tak i pro silnější hráče a pro zajímavost či rozšíření přehledu jsou užitečné i pro dospělé.

 

Názvy zahájení – výběr z nabídnutých možností

Svou vlastní sekci mají testy z Šachových cvičebnic, 1. – 7. dílu http://sachy-dolmen.cz/stranka/testy-z-sachove-cvicebnice-1-7-dil, vydaných Šachovým svazem ČR pro účely projektu Šachy do škol i základních oddílových tréninků.

Po skončení testu se zobrazí bodové i procentuální hodnocení a je možné prohlédnout si správná řešení

Na dalších vylepšeních Online systému testů postupně pracujeme a věříme, že budou užitečnou pomůckou pro řadu učitelů, vedoucích kroužků a trenérů. Případné náměty můžete posílat na emailovou adresu martinbeil64@gmail.com.