Pomozte zapsat šachy do Guinessovy knihy rekordů!

Mladí šachoví fanoušci z celého světa!

Nyní máte příležitost stát se držiteli světového rekordu.

Nejsilnější šachistka všech dob, Judita Polgárová z Maďarska, vyzývá všechny děti do 18 let k účasti na pokusu o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Cílem je největší on-line dětský šachový turnaj a k rekordu je potřeba získat 20 000 dětí.

Hraje se na serveru ChessKid.com.

Bližší info v angličtině je zde: https://www.chesskid.com/article/view/help-chesskid-and-judit-polgar-set-a-world-record.

Co vás čeká?

Kvalifikace probíhají od 1. 9. 2019 do 5. 10. 2019  každý den od 17 hodin (ale ve 4 časových pásmech, takže můžeš hrát třeba i ráno proti malým Číňanům). Turnaje nejsou dlouhé, 5-6 kol tempem 5 minut + 1 s/tah. K započítání do rekordu je potřeba turnaj dohrát, i kdyby se vám zrovna nedařilo podle představ! Do velkého finále 19. 10. 2019 (odhadem 2000 účastníků) postupuje nejlepších 20 hráčů každé kvalifikace. Pak tu ještě možnost 12. 10. 2019 během Global Chess Festivalu, který J. Polgárová pořádá, kdy ze superkvalifikace postupují všichni, kteří uhrají alespoň 3 body. Ale každý započítaný účastník dostane v případě splnění podmínek rekordu Guinessův certifikát, losuje se i o řadu cen včetně on-line lekce s Juditou Polgárovou.

Jak na to?

Na Chesskid.com je nutná registrace (https://www.chesskid.com/register/user-type), kde vyplníte username (přezdívku používanou ve hře) jméno+příjmení, heslo a email (u hráčů pod 13 let email rodičů, kteří musí vše odsouhlasit). Může trvat až 1 den, než se budete moci s tímto účtem přihlásit, pak je potřeba se ještě hlásit do jednotlivých kvalifikací (můžete jich hrát, kolik chceš, i v případě již zajištěného postupu), a to vždy alespoň 15 minut před začátkem turnaje. Jak se přidat najdete zde https://www.chesskid.com/article/view/instructions-for-world-record-tournament.

Přidejte se do klubu!  https://www.chesskid.com/register/kid/club/ckpolgar-world-record-club