Ústecký kraj zná své postupující na finále přeboru škol

Dům dětí a mládeže v Postoloprtech společně se Šachovým klubem Louny uspořádaly 28. ledna 2020 krajské kolo přeboru školních družstev v šachu v Kulturním domě Zastávka v Lounech. Ve třech kategoriích se sešlo rekordních 38 družstev, která vyslalo 29 škol z celého Ústeckého kraje. Nejlépe byla obsazena kategorie základních škol II. stupeň a to 17 družstvy.

V nejmladší kategorii základních škol I. stupně vyhrálo družstvo ZŠ Chlumec, druhé bylo družstvo ZŠ V. Talicha Most, třetí skončilo družstvo ZŠ a MŠ Povrly.

V kategorii základních škol II. stupně a víceletých gymnázii zvítězilo favorizované družstvo ZŠ Buzulucká Teplice A, druhý byl tým Gymnázium Jateční Ústí nad Labem a třetí ZŠ a MŠ Povrly.

Třetí kategorii střední školy ovládli borci z SPŠ Resslova Ústí nad Labem, druzí skončili zástupci Podkrušnohorského gymnázia Mostu A a na bronzovém stupínku stanulo družstvo Gymnázium a SOŠ V. Šmejkala Ústí nad Labem.

Týmy na 1. a 2. místě v každé kategorii postupují do republikového kola, které proběhne v červnu 2020.

Velké poděkování za zorganizování krásného turnaje v nádherném prostředí KD Zastávka v Lounech patří pořadatelskému týmu pod vedením Radka Ulrycha.

POSTUPUJÍCÍ DO REPUBLIKOVÉHO KOLA (A NÁHRADNÍCI)