Zlínský kraj zná své postupující do republikového finále přeboru škol

Po sedmi letech se finále šachového přeboru škol Zlínského kraje uskutečnilo opět na Vsetíně. Šachový svaz Zlínského kraje ve spolupráci se ZŠ Integra Vsetín a Alcedem, střediskem volného času, pozval nejlepších čtyřiadvacet družstev z okresních přeborů na 6. února 2019, aby se utkala o šest volných míst na Mistrovství republiky škol.

V prostorách vsetínského Alceda se představili u černo-bílých polí celkem 103 šachisté. V kategorii I. stupně ZŠ se ze zlatých trofejí radovali chlapci ze ZŠ Zlín-Malenovice. Spolu s nimi vyrazí na MČR ještě družstvo ze ZŠ Františka Horenského Boršice. V kategorii II. stupně ZŠ zvítězili borci ze ZŠ Valašská Polanka před Masarykovým gymnáziem Vsetín. A v kategorii středoškolských týmů postupuje osvědčená dvojice škol jako v předchozích letech, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín a Gymnázium Uherské Hradiště.

Přehlednými konečnými tabulkami můžete prolistovat v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky ze všech tří skupin můžete studovat v chess-results, fotoalbum ke zhlédnutí visí zde.

Josef Kovařík